Poznaj zasady Kettlebell Weightlifting i zrób pierwszy krok w stronę uzyskania Certyfikatu Instruktora Kettlebell Weightlifting Level 1.

Na kursie nauczysz się :

1. Pozycji i nazewnictwa Kettlebell Weightlifting, żebyś mógł szybko zdiagnozować błędy w swojej technice i je naprawić
2. Jak poprawnie wykonywać Swing i dlaczego za wszelką cenę powinieneś unikać hip hinge podczas wykonywania tego ćwiczenia.
3. Jak wykonać rwanie oburącz, potężne ćwiczenie nazywane zwykle American Swing. Ten popularny lift nie jest niebezpieczny tylko niezrozumiany. Czas to zmienić!
4. Jak wertykalna praca bioder w balistycznych liftach wpływa na generowanie maksymalnej siły i mocy
5. Jak za pomocą dwóch prostych korekcji poprawić swój przysiad
6. Double Kettlebell Clean jako doskonałe narzędzie do budowania siły i mocy
7. Jak poprawnie wykonać stare zapaśnicze ćwiczenie Turkish Get Up aby wzmocnić mięśnie tułowia i stabilizatory oraz poprawić mobilność
8. Jakie najważniejsze ćwiczenia mobilizujące należy wykonywać podczas pracy z kettlebells

Kettlebell Weightlifting powstał po wielu latach eksperymentów z różnymi systemami i „szkołami” kettlebell oraz w wyniku kontaktu z metodologią i praktyką sportu Podnoszenia Ciężarów.

Nasza Filozofia :

  1. Stosując pozycje Weightliftingu w odpowiednim timingu, z uwzględnieniem ruchu horyzontalnego, będziesz w stanie z dużą łatwością podnosić ciężkie odważniki.
  2. Metododologia Kettlebell Weightlifting sprawdza się zarówno w treningu siłowym ( tzw. hardstyle) jak i w treningu sportowym (GS).
  3. Istnieje tylko jedna mechanicznie poprawna, bazowa technika podnoszenia odważników, mianowicie technika Weightliftingu a reszta wynika tylko i wyłącznie z intencji ćwiczącego.
  4. Kettlebell jest tylko narzędziem w uniwersum weightliftingu i podlega jego zasadom.
  5. Kettlebell Weightlifting jest systemem kompletnym, dlatego nie będziesz już musiał zamykać się w sztywnych ramach danego stylu.
  6. Kettlebell Weightlifting burzy klasyczny podział na hard style i soft style, zastępując go prostym i klarownym szablonem ruchu, który może przyjmować dowolne formy i swobodnie dopasować się do celu treningowego jednostki.
  7. Zamiast tworzyć sztuczne podziały, Kettlebell Weightlifting daje narzędzia do rozwijania dowolnych atrybutów fizycznych takich jak siła , moc czy wytrzymałość.
  8. Kettlebell Weightlifting stoi ponad „stylami” i może dowolnie przyjmować formę każdego z nich.

Kettlebell Weightlifting powstał w Polsce i jesteśmy z tego bardzo dumni. Wierzymy, że stanie się on naszym flagowym eksportowym produktem.

Gwarantujemy, że stosując się do zasad Kettlebell Weightlifting, będziesz w stanie natychmiast trenować cięższymi odważnikami, co w konsekwencji zwiększy twoją ogólną siłę i moc.

Inne systemy treningu z kettlebells negują zasady weightliftingu, dlatego stosunkowo lekkie kettle wydają się bardzo wymagające, szczególnie w balistycznych liftach typu swing, clean czy snatch. Będziesz zaskoczony z jaką łatwością podniesiesz kettla kilkadziesiąt procent cięższego niż dotychczas!

Kettlebell Weightlifting wykorzystuje uniwersalne zasady weightliftingu i jego najsilniejsze pozycje, dlatego ryzyko kontuzji oraz tak częste problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa zostają niemal całkowicie wyeliminowane.

Kurs Kettlebell Weightlifting – Apprentice Instructor Certification  koncentruje się na podstawach systemu, jednak wszystko zawsze sprowadza się do podstaw dlatego ich opanowanie jest kluczowe!

Kurs skierowany jest do trenerów dyscyplin sportowych, trenerów personalnych, instruktorów fitness oraz do osób pragnących zwiększyć swoją wiedzę na temat treningu z odważnikami kettlebells według najnowszych metodologii.

Wszyscy uczestnicy otrzymają Certyfikat nadający uprawnienia Apprentice Instructor potwierdzający ukończenie kursu w języku angielskim oraz polskim.
Osoby, które zdecydują się na uczestnictwo w Kursie Instruktorskim Kettlebell Weightlifting Level 1 w przeciągu 6 miesięcy od ukończenia szkolenia otrzymają na niego 600 PLN zniżki.

Czas trwania kursu – 7 godzin

Cena – 250 EURO

Prowadzący – Kamil Jurkiewicz, twórca systemu Kettlebell Weightlifting, 10 lat doświadczenia jako aktywny szkoleniowiec,trener mistrzów świata oraz kadry narodowej kettlebell lifting.

Sprawdź dostępne terminy i zapisz się tutaj